• Facebook
  • YouTube

 REGISTRACE 

 

Dobry den,

Země zdraví je projekt, který si klade za cíl podpořit rodiče, 

kterým záleží na zdraví svých dětí. To znamená,  

naučit děti soběstačnosti a zodpovědnosti ke svému  zdraví už 

v útlém věku a vyvinout tak správné životní návyky.

Zdraví je obecně definované jako stav těla a mysli bez nemoci, ale oplývající psychickou a fyzickou pohodou. S tím souvisejí všechny věci, které považujeme za důležité, abychom měli dobrý život. Například být obklopeni lidmi, kteří nás milují, nebo být schopni dosáhnout životních cílů, které si zvolíme. 

Naneštěstí, v dnešní době se setkáváme s trendy, které naplnění našich cílů, a tedy i pocitu štěstí a pohody, mohou bránit. Jsou to chronická onemocnění, které postihují všechny rozvinuté země světa. Chronická onemocnění jsou  způsobena našim svobodným rozhodnutím. Jsou to naše špatné životní návyky, které způsobují 78% veškerých chronických onemocnění. S tím například souvisí to co jíme a pijeme, kvalita našeho spánku, jak často cvičíme, stres, a podobně. 

To je také případ ústního zdraví, které je základem pro celkové zdravý a kvalitní život. I přesto, zubní kaz je jedním z nejrozšířenějších chronických onemocnění na světě. V České republice má zubní kaz 50 - 60% dětí ve věku 12ti let. Stav ústního zdraví českých dětí patří k nejhorším v Evropě. 

 
 

Obecně je toto téma velice podceněné. Proto pracuji na redefinování současných preventivních programů. Projekt je také součástí mé magisterské práce na Royal College of Art v Londýně, kde pracuji pod vedením lektorů zkušených v oblasti veřejného zdraví a prevence.

 

V současné době jsem ve fázi učení. Mluvím s rodinami, lékaři, profesními organizacemi, školami a dalšími subjekty se zájmem o toto téma. Snažím, aby náš nový preventivní program ladil s jejich potřebami a zároveň měl co nejlepší výsledky. Rodiny by měli být hlavní součástí podobných programů, proto připravuji společný workshop (a také oběd) pro děti a rodiče, kde se můžete zapojit  do tvorby budoucí podoby programu. 

WORKSHOP PROBĚHNE V SOBOTU 20.DUBNA OD 12:00 NA ADRESE:

Opuková 176/42, 163 00 Praha 17